Dlaczego warto postawić na prywatną opiekę medyczną w Łodzi?
Każdy obywatel polski od momentu podjęcia współpracy na podstawie umowy o pracę jest objęty obowiązkowym ubezpieczeniem zdrowotnym w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Z tego właśnie tytułu ma prawo do skorzystania z opieki zdrowotnej, bez większych opłat, czy nawet za darmo. Nie zawsze jednak publiczne placówki zapewniają opiekę zdrowotną tych konkretnych specjalistów i większość obywateli musi dodatkowo korzystać z usług prywatnych placówek. Z tego wpisu dowiesz się, czym jeszcze różni się prywatna opieka zdrowotna od publicznej opieki w ramach NFZ oraz dlaczego warto postawić jednak na ten pierwszy typ – na przykładzie takich miejsc, jak np. przychodnia Łódź. Zachęcam do lektury.
Publika nie zachwyca
Jak wiadomo, publiczne placówki nie zawsze oddają stan rzeczywisty, jaki mówi nam ubezpieczenie zdrowotne w ramach NFZ. Na zwykłą wizytę u lekarza rodzinnego co prawda się dostaniemy, jednak wiąże się to z kilkugodzinnym staniem w kolejce, czy też kilkudziesięcioma połączeniami telefonicznymi (które swoją drogą nie zawsze udaje się zrealizować). Co niezwykle istotne, na wizytę u takiego specjalisty – takiego jak, np. kardiolog, czy fizjoterapeuta – musimy czekać od kilkunastu dni, do kilkudziesięciu miesięcy – w skrajnych przypadkach czas oczekiwania może trwać latami! To dla wielu osób czarny scenariusz, z którym nie chcieliby mieć nic wspólnego.
Zdrowie jest najważniejsze – w końcu mamy je tylko jedno. Niestety publiczne placówki są zazwyczaj otwarte zdecydowanie krócej, niż te odpłatne, a to wiąże się ze zdecydowanie dłuższym okresem zdrowienia. Nikt z nas nie lubi być chory, więc często decydujemy się na kontakt ze specjalistami w przychodni prywatnej.
Wybieram prywatnych specjalistów
Prywatne przychodnie medyczne – takie jak przychodnia Łódź – to miejsca, gdzie na wizytę możemy dostać się od ręki. Wizyta następuje po zaledwie kilku dniach, czy nawet godzinach. Takie miejsca działają z reguły znacznie dłużej, niż publiczne przychodnie, a specjaliści przyjmują pacjentów w te dni, w które publiczne przychodnie robią sobie wolne. Ponadto centra medyczne w ramach odpłatnej opieki zdrowotnej dysponują znacznie bardziej wykwalifikowaną kadrą medyczną – oczywiście nie mówię tutaj o tym, że takiej kadry nie ma w publicznych placówkach, jednak widać dużą przepaść pomiędzy nimi.
To, co najbardziej rzuca się w oczy to to, że prywatne przychodnie mają dostęp do znacznie bardziej zaawansowanych technologicznie sprzętów i metod leczenia. Podczas wizyty możemy mieć więc wrażenie, jakoby gabinet lekarski był z przyszłości. Największą zaletą w prywatnych placówkach jest to, że nie spotkamy się w takich miejscach z odmową, czy też odsyłaniem do innych placówek – no, chyba że w ofercie danej przychodni nie ma tego konkretnego typu zabiegu, z którego byśmy chcieli skorzystać.
Dla kogo skierowana jest oferta prywatnych przychodni medycznych?
Odpowiedź brzmi następująco, ponieważ sama nasuwa się nam na język. Oferta skierowana jest dla każdego, kto tego potrzebuje. Tutaj nie obowiązuje nas ubezpieczenie zdrowotne, a jedynie możliwości własnego portfela. Niech jednak nie zmyli was cena za usługi. Dobre prywatne przychodnie niekoniecznie muszą oferować swoje usługi na poziomie horrendalnych cen rodem z kosmosu.
Jedno jest pewne, warto kierować się zdrowym rozsądkiem. Jeżeli czujemy, że publiczna opieka medyczna nie spełnia naszych oczekiwać, nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, abyśmy zaczęli korzystać z prywatnych przychodni. One zaś nie odprawią nas z kwitkiem, jak to bywa w niektórych publicznych placówkach. Mamy więc dobre wyjście, nawet z tej beznadziejnej sytuacji, w której nie mamy takowego ubezpieczenia zdrowotnego – po prostu wystarczy skontaktować się z lekarzami prywatnymi.