Korzyści biegania – Skąd czerpać motywację?

Zapomniana czynność. Mamy to w genach!

Człowiek został stworzony, żeby biegać długi dystans. Kiedy pierwotni ludzie polowali, urządzali bieg za osłabionym zwierzęciem do momentu, gdy ten nie opadał z sił. Tą samą metodę polowania możemy zaobserwować na przykład u wilków.

Przez rozwój technologiczny, siedzącą pracę straciliśmy motywację do biegania, które kiedyś było podstawową czynnością codziennego życia.

Chcesz motywację do biegania? Poczytaj o korzyściach!

Korzyści z biegania jest naprawdę wiele. Zastanów się ile dobrego możesz zyskać biegając – to pozwoli Ci zyskać motywację i ustanowić cel.

Przede wszystkim odpowiednio długi dystans wspomaga nasz system krwionośny. Obniża ciśnienie krwi oraz utrzymuje serce w dobrej kondycji.

Zostało udowodnione, że najlepszym sposobem na spalanie kalorii jest długodystansowy bieg.

Podczas godzinnego biegu można spalić ok 800 kalorii! Żadne urządzenie, które znajdziesz na siłowni nie przyniesie aż tak wysokich rezultatów.

Bieganie zapobiega chorobom stawów. Jeśli biegasz regularnie, pożegnaj się z osteoporozą na starość. Ćwicząc w odpowiednim obuwiu, dobierając odpowiednie tempo i przemierzone odległości, możemy wzmocnić nasze stawy. W ten sposób możemy zapobiec wszelkiego rodzaju chorobom.

Podstawową zaletą biegania jest również odpoczynek psychiczny. Stresujący dzień w pracy lub nawet kłótnia z szefem powinny dać Ci jeszcze większą motywację do pokonywania jeszcze większej ilości kilometrów.

Chcesz dodatkową motywację? Ona przyjdzie sama

Oprócz wymienionych powyżej jest jeszcze wiele korzyści, jakie możemy zyskać postanawiając regularnie biegać. Dodatkową motywację uzyskamy, gdy z pełnymi siatkami zakupów bez zadyszki wejdziemy na 4 piętro w bloku lub spóźnieni na autobus popędzimy na pobliski przystanek. Efekty będą zdumiewające. Oprócz tego w końcu dostrzeżemy co może oznaczać napięta łydka, a brzuch przestanie przypominać arbuza.