Naszyjnik z krzyżykiem – pamiątka z okazji chrztu

Naszyjnik z krzyżykiem jest najczęściej kupowanym prezentem z okazji Chrztu Świętego. Z reguły na zakup takiej pamiątki dziecku decydują się rodzice chrzestni. Jaki naszyjnik z krzyżykiem wybrać dla chłopca, a jaki dla dziewczynki? Czy zainwestować w złoto czy w srebro by taka pamiątka posłużyła przez wiele lat? Odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej.

Naszyjnik z krzyżykiem – jaki wybrać styl?

Dla chłopca, dla mężczyzny polecamy naszyjnik z krzyżykiem na grubszym łańcuszku. To jaki wzór zawieszki wybierzemy zależy już od nas, ale łańcuszek męski powinien być o grubszym splocie.
Dla dziewczynki, dla kobiety wybieramy delikatniejszą wersję takiej biżuterii. Delikatny, drobny splot łańcuszka będzie idealnie prezentował się na kobiecej szyi. Jeśli chodzi o krzyżyki to w damskiej wersji polecamy jednak postawić na delikatność. Wybierz drobniejszą zawieszkę.

Próba złota

Z racji tego, że okazja jest wyjątkowa radzimy wybrać biżuterię z metali szlachetnych. Są one trwalsze, jakościowo lepsze i prezentują się lepiej niż ich tańsze zamienniki. Naszyjnik z krzyżykiem podarowany z okazji Chrztu Świętego zazwyczaj jest złoty. Najbardziej trafną będzie próba złota 585. Jest ona dość plastyczna dla jubilera, ale jednocześnie trwała w użytkowaniu. Taki naszyjnik będzie odporniejszy na zarysowania, a kolor złota nie ściemnieje. Próba złota 333 jest troszeczkę tańsza, ale za to po kilku latach ściemnieje.
Inną alternatywą jest oczywiście srebro. Jeśli decydujesz się na srebrny naszyjnik z krzyżykiem to postaw na najczęściej stosowaną w jubilerstwie próbę 925.

Ciekawostka

Dewocjonalia czyli biżuteria nawiązująca do wiary jest coraz bardziej popularna jako wykończenie stylizacji. Sławne osoby uwielbiają zakładać złote różańce, bransoletki z krzyżykiem lub kolczyki w postaci ciężkich krzyży. W jubilerstwie znajdziesz już nie tylko zwykły naszyjnik z krzyżykiem, ale modne arcydzieło. Krzyżyk może być wysadzony cyrkoniami, diamentami lub innymi kamieniami szlachetnymi. Wzorów medalików jest mnóstwo. A modne różańce o których wspomniałam wyglądają delikatnie i stylowo.