Paznokcie na lato 2022 – jakie są teraz w modzie?

Jak to mówią paznokcie oraz dłonie są naszą wizytówką. Często spotyka się osoby, które podczas poznania innych osób, zwracają uwagę najpierw na ten szczegół. Dlatego bardzo ważne jest, aby zawsze mieć je zadbane. W poniższym wpisie przedstawimy, jakie paznokcie są teraz w modzie. Bo przecież przyszło lato i trendy „paznokciowe” mogły ulec pewnym zmianom. Sprawdź.

Jakie paznokcie będą hitem tego lata?

To lato będzie wyjątkowe pod kątem różnorodności i kolorów. Dlatego też paznokcie w sezonie letnim muszą się tym wyróżniać. Modne będą zarówno minimalistyczne wzory na paznokciach, jak i french czy ombre. Latem kobiety zazwyczaj stawiają na odważne i pełne koloru paznokcie. Jak będzie tym razem? Oto kilka przykładów modnych paznokci na lato 2022.

Kolorowy french

Ten rodzaj manicure należy raczej do tych stonowanych propozycji paznokci. Jednak wybór pasteli, neonów czy intensywnych kolorów na końcówce paznokcia, może nadać całości trochę szaleńczego wyglądu. Co istotne, kolorowy french nie jest trudny do zrobienia, przez co jego wykonanie nie zajmuje wiele czasu. Tego rodzaju manicure sprawdzi się przy codziennych stylizacjach, jak i na te ważniejsze okazje.

Paznokcie ombre

Ta stylizacja paznokci znów do nas powraca. W tym sezonie modne będzie połączenie zarówno odcieni zbliżonych do siebie, jak i takich, które ze sobą kontrastują. Manicure ombre najlepiej wyglądają na tych dłuższych paznokciach, jednak na tych krótszych również będą wyglądać niczego sobie. Wykonanie takich paznokci nie jest trudne, o ile zna się kilka dobrych technik.

Paznokcie z minimalistycznymi wzorkami

Minimalizm nigdy nie wychodzi z mody. Dlatego też nie mogło zabraknąć go w tym sezonie. Bardzo dobrym pomysłem na minimalistyczne paznokcie, jest dodanie delikatnych wzorków, na przykład takich jak kwiatki, linie, fale czy też kropeczki. Ze względu na to, że te wzorki są łatwe do wykonania, to można zrobić je samodzielnie w domu. Oprócz wzorków na paznokciach, można pokusić się też na specjalne naklejki na paznokcie, które będą doskonałym dopełnieniem manicure hybrydowego.

Na jakie paznokcie się zdecydujesz?

Przedstawione wyżej rodzaje manicure to tylko znikoma część propozycji na lato 2022. W tym sezonie królować będą przede wszystkim pastele, kolory, brokat i wzory, a więc różnorodność! Tak naprawdę można z tego wszystkiego stworzyć mnóstwo kombinacji. Lato nie trwa tydzień czy jeden miesiąc, a kilka miesięcy, więc jest tutaj duże pole do popisu.