Gry dla dziecka i całej rodziny

Rodzice często zastanawiają się nad tym jakie kupić gry dla dziecka by były odpowiednie. Co to znaczy odpowiednie? Obecnie dorosły, który chce kupić tak zwaną „planszówkę” czyta na opakowaniu czego dzięki tej grze nauczy się jego pociecha. Jakie zdobędzie nowe umiejętności? Czy to będzie gra edukacyjna? Gra zręcznościowa? A może po prostu gra ucząca spostrzegawczości? Rodzice dzięki takim informacjom mogą wybrać najlepsze zabawy dla swoich dzieci.

Gry dla dziecka –  dajmy się zwariować.

Każda gra kupiona czy spontaniczne wymyślona ma walory edukacyjne. Wystarczy trochę wyobraźni. Zwykłe puzzle rozbudzają wyobraźnię przestrzenną i dodatkowo mogą być domową alternatywą terapii ręki, ponieważ usprawniają motorykę małą. Poprzez taką formę zabawy maluch rozwija precyzję ruchów ręki i chwytność palców. Często puzzle są uważane za nudne, ale tak naprawdę ćwiczą umysł osoby w każdym wieku. Gry dla dziecka, przykładowo planszowe w których musimy dojść do mety uczą chociażby przestrzegania zasad.

Myślisz, że to mało?

W domu panują zasady, w szkole na początku roku ustalane są zasady, na wakacyjnych obozach, później w pracy, czyli po prostu wszędzie. Grając z dzieckiem, a przy tym pozwalając mu na bycie kierownikiem tej zabawy uczysz go odpowiedzialności. Pozwól mu przeczytać regulamin, pilnować uczestników by nie oszukiwali, słuchać jego rad taktycznych to nauczy go wiele umiejętności potrzebnych do dobrego startu w szkole i dorosłym życiu. Każde gry dla dziecka które wymagają minimum dwóch osób potrzebnych do zabawy pomagają w nabywaniu umiejętności społecznych.

Gry dla dziecka stworzone razem z rodzicami są super alternatywą.

Pobudzają kreatywność, a zarazem dodają satysfakcji przy zabawie. Stwórz tor wyścigowy, wymyśl swoją własną grę planszową, rysuj na czas, zagraj w ulepszoną grę gorącej piłki. Jak? Wymyślcie zadania i oklejcie nimi piłkę, włączcie ulubioną muzykę. Oczywiście opowiedz historię, że jest to gorąca piłka więc trzeba ją jak najszybciej odrzucać. Kiedy muzyka przestanie grać, osoba, która ma piłkę musi wykonać zadanie.

Zaczął padać deszcz, Twoje dzieci nie mogą wyjść na podwórko, a Ty nie masz pomysłu co z nimi zrobić? Zagraj z nimi w kalambury! Gwarantuję świetną zabawę dla całej rodziny. Nie bój się swoich pomysłów i nie bój się pomysłów swoich dzieci. Pamiętaj, że to oni mają najlepsze pomysły na gry dla dziecka.

Teraz wiesz, że wszystko co młodego człowieka otacza uczy go nowych rzeczy. Nie skupiaj się więc na tym jakie gry dla dziecka powinny być odpowiednie. Myśl raczej o tym ile frajdy sprawi waszej rodzinie dana zabawa.