Jakie fryzury można zrobić z rzadkich włosów?

Każda kobieta pragnie mieć gęste i lśniące włosy. Ale niestety nie każda może się nimi pochwalić. Z gęstych włosów można stworzyć wiele stylizacji, a z tych cieńszych jest to już bardziej ograniczone. Jednak na szczęście istnieje kilka sposobów na zrobienie fryzur z tych rzadkich włosów. Poniżej przedstawiamy kilka stylizacyjnych pomysłów.

Fryzury na cienkie i rzadkie włosy – kilka topowych propozycji

Rzadkie włosy są zmorą wielu kobiet. Są one nie tylko podatne na złamania i innego rodzaju uszkodzenia, ale również ciężko jest z nich stworzyć jakąś fryzurę. Ze względu na małą objętość włosów, zrobienie stylizacji jest dużym wyzwaniem nawet dla fryzjerów. Ale istnieje kilka takich topowych propozycji, które sprawiają, że fryzura będzie wyglądać bardzo ładnie i co ważne będzie się trzymać. Oto kilka propozycji.

Fale bądź loki

Ten rodzaj fryzury jest w ostatnim czasie bardzo chętnie wybierany przez wiele kobiet. Loki lub fale kochają nie tylko posiadaczki gęstych włosów, ale również (w szczególności) posiadaczki tych rzadkich włosów. A to dlatego, że główną zaletą, jaka wynika z tej fryzury, jest to, że zwiększa ona objętość włosów. Taki rodzaj fryzury idealnie sprawdzi się zarówno na codzienne wyjścia, jak i na te wyjątkowe okazje. Co więcej, ten rodzaj fryzury będzie wyglądał znakomicie nie tylko przy rozpuszczonych włosach, ale też przy różnych upięciach.

Kucyk

Jeżeli chodzi o tę fryzurę, to jest ona bardzo uniwersalna. Można tutaj nawet stwierdzić, że osoby z rzadkimi włosami bardzo często decydują się na tego rodzaju upięcia. Wysoko upięta kitka nada włosom trochę więcej objętości. Końcówki włosów można pokręcić lokówką, aby jeszcze bardziej zwiększyć ich objętość. Kucyk idealnie sprawdzi się w te letnie i gorące dni. A także będzie doskonałym pomysłem na fryzurę do wieczorowych wyjść. Co jeszcze ważne, kucyka jest bardzo łatwo zrobić, więc każda osoba nie powinna mieć większego problemu z jego wykonaniem.

Luźny kok

Natomiast ta fryzura jest dosyć powszechna. Uznawana jest przez wiele osób za jedną z najmodniejszych fryzur od kilku lat. Luźny kok do nie tak dawna był fryzurą typowo domową. A to wszystko dlatego, że jest on spinany szybko i niedbale. Dzisiaj ten nieład i nieporządek na głowie stał się modny. Luźny kok może być z powodzeniem wykorzystywany na te specjalne okazje. Co więcej, jest to również idealna fryzura dla osób mających rzadkie włosy.

 

Też masz rzadkie włosy i uczesanie się w jakąś fryzurę stanowiło dla Ciebie problem? Mamy nadzieję, że powyższy wpis pomógł Ci zmienić na ten temat zdanie. Istnieje kilka propozycji fryzur, które nadadzą włosom objętości. Powyżej zostały wymienione tylko te najpowszechniejsze fryzury. Tak naprawdę to jest ich troszkę więcej. Jeśli Ty znasz jakieś ciekawe stylizacje fryzur, to daj znać w komentarzu.