Baby showers – co to za moda?

Tradycja pojawiła się w Stanach Zjednoczonych. Pochodzi z języka angielskiego „baby” oznacza dziecko a „shower” prysznic. Rozumieć należy przez to deszcz prezentów dla matki i dziecka. Istnieje w wielu krajach, ale zawsze chodzi o jedno: chęć dzielenia się chwilami szczęścia z bliskimi. Jest to również sposób, by rodzina i przyjaciele mogli pomóc skompletować przyszłym rodzicom całą niezbędną wyprawkę dla dziecka.

Baby shower – co potrzeba?

Jedną z najważniejszych rzeczy są balony. W prosty sposób można wskazać na płeć dziecka wybierając charakterystyczne kolory. Napełniając je helem stworzy się niezapomniany klimat razem z banerem wyrażającym radość! Serwetki, talerzyki z motywem dziecięcym są nieodzownym elementem takiej imprezy. W różnego rodzaju wypiekach, babeczkach czy torach można, a nawet trzeba zawrzeć fragmenty dotyczące przyszłego maleństwa.

Jak spędzić ten czas?

Lista gości, dla każdego baby shower może być inna. Najczęściej na taką uroczystość zapraszana jest najbliższa rodzina oraz przyjaciele przyszłych. Zorganizowanie więc zabaw, zagadek, konkursów pozwoli na przyjemniejsze spędzenie tego czasu razem. W ramach spotkania dobrą alternatywą będzie udzielanie rad przyszłej mamie przez obecne mamy.

Baby shower – gdzie wyprawić?

Wybór odpowiedniego miejsca jest zależne od ilości zaproszonych gości. Jeśli będzie mało osób, to spotkanie można urządzić w domu jednego z organizatorów. Najważniejsze by dopasować się do preferencji przyszłych rodziców. Park czy klub będą idealne, jeśli planuje się przeprowadzenie wielu gier, czy zabaw. Natomiast herbaciarnia czy restauracja idealnie nadają się do przeprowadzenia bardziej eleganckiego i spokojnego spotkania.